O nás

Informace o penzionu Hlušec a jeho prostředí. Možné aktivity v lokalitě našeho penzionu.

Jedinečný horský penzion Hlušec s neopakovatelnou atmosférou. Můžete zde odložit starosti všedních dnů a nerušeně relaxovat v prostorách Martynkovy obory Bahenec. Stavba je postavena na starých zbořeništích základech, které byly zachovány, stejně jako kamenné původní sklepní klenby z roku 1876. 

Horský penzion Hlušec nabízí návštěvu obory, kde je možnost krmení zvěře – jelenů, muflonů a daňků. Zajímavostí je ukázka záchranného chovu tetřeva Hlušce s odborným výkladem nebo ukázka sokolnických dravců.

Okolí penzionu

V okolí penzionu Hlušec je možné si užít turistiku na oblíbených stezkách. Mezi ně patří například výstup na vrchol Stožek nebo horu Filipku. Mimo turistky je zde ideální prostředí pro všechny nadšence cyklistiky.

V blízkosti penzionu se nachází bobová dráha a sjezdovka, která je v provozu celoročně. V letních měsících slouží pro sjezd na kolech. Součástí areálu jsou mimo sjezdovku dětské atrakce, hřiště a lanové centrum.

Pouhých 500 metrů od našeho penzionu se nachází wellness hotel Bahenec, ve kterém je možno se zúčastnit lázní, masáží nebo navštívit zdejší venkovní i vnitřní bazén.

Během návštěvy penzionu Hlušec můžete relaxovat v krásném prostředí beskydských hor. Lokalita penzionu nabízí klidný pobyt v polosamotě zároveň mnohými aktivitami.

Martynkova obora

Obora je zaměřena na chov tetřeva hlušce a jiných dravců, včetně chovu spárkaté zvěře. Součástí Martynkovy obory je stylová hájenka s rybářských srubem.

 

Prohlídněte si náš penzion v 360° fotce